PHARMACY Артро, 30 таблети

PHARMACY Артро, 30 таблети
208,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Шифра
030610C
favorite_border

Опис на производот

Артро претставува додаток во исхраната кој може да го користат возрасни, со цел одржување на флексибилноста на зглобовите на целото тело. Особено е индициран кај лица кои вршат тешка физичка работа, физички активни лица и спортисти каде најчесто се јавува ризик од преоптоварување на зглобовите, како и кај лица со прекумерна тежина, лица на средна возраст и постари лица. Артро се препорачува и кај жени во периодот на менопауза.

Артро претставува извор на хијалуронска киселина, колаген, хондроитин, глукозамин сулфат, витамин Ц и активна компонента од екстракт на Boswellia serrata. Витаминот Ц придонесува за правилно создавање на колаген, кој обезбедува правилна функција на 'рскавицата и ги штити клетките од оксидативен стрес, дополнително придонесувајќи за намалување на чувството на замор и слабост.

Природното создавање на колаген претставува најважна компонента за зглобната 'рскавица, игра важна улога во одржување на мобилноста и флексибилноста и е неопходен за правилно функционирање на зглобовите при зголемен физички напор и кај лица со прекумерна тежина.

Пакување: 30 таблети

Содржина

Состав:

Три таблети содржат:

Глукозамин сулфат 375 мг
Витамин Ц 240 мг
Хондроитин сулфат 225 мг
Екстракт од Boswellia serrata 150 мг
Хијалуронска киселина 15 мг
Хидролизиран колаген 12 мг

 

Употреба: три таблети дневно.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се