PHARMAMED Слим фит филтер чај, 20 кесички

PHARMAMED Слим фит филтер чај, 20 кесички
128,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
048288C
favorite_border

Опис на производот

Слим фит чајот помага при регулација на телесната тежина.

Дејство: Активните компоненти на кора од крковина и лист од сена (антракинони и нивните редуцирани деривати) ја поттикнуваат работата на дебелото црево и со тоа го потпомагаат неговото празнење.
Етеричните масла на ким, нане, цвет на камилица и анасон ги релаксираат цревните мускули и го подобруваат ослободувањето на гасови.
Сладкиот корен е лесен пургатив, со тоа допринесува за празнење на цревата.
Плодот од смрека содржи етерични масла кои го поттикнуваат бубрежниот епител и влијаат на зголемено излачување на урина. 
 

Пакување: 20 x 1,5 г кесичка

Содржина

Состав

  • Лист од сена (Sennae folium)
  • Кора од крушина (Frangulae cortex)
  • Лист од нане (Menthae piperitae folium)
  • Цвет од камилица (Matricariae flos)
  • Плод од ким (Carvi fructus)
  • Плод од анасон (Foeniculi fructus)
  • Сладок корен (Liquiritiae radix)
  • Плод од смрека (Juniperi fructus)

Чајниот напиток се спрема секогаш свеж и се пие незасладен пред спиење и наутро на гладно.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се