PHARMANOVA Атенса директ, 10 кесички

Pharmanova Atensa Direct
PHARMANOVA Атенса директ, 10 кесички
474,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
055480C
favorite_border

Опис на производот

Pharmanova Atensa® директ прашокот е додаток во исхраната кој содржи стандардизиран екстракт од стигми на толчник на шафран (Crocus sativus) со биоактивни состојки на Lepticrosalides.

Пакување: 10 кесички

Содржина

Состав:

Содржина на активни компоненти 1 кесичка HPB
Affron® (стандардизиран екстракт од
стигми на толчник на шафран (Crocus
sativus) со мин. 3,5% Lepticrosalides

28 мг

(1 мг Lepticrosalides)

/

*HPB=Нутритивна референтна вредност

Состојки: средство за зголемување на волумен сорбитол, средство против згрутчување магнезиум стеарат, регулатор на киселост лимонска киселина, Affron® стандардизиран екстракт од стигми на толчник на шафран (Crocus sativus) со мин. 3,5 % Lepticrosalides® (екстракт од стигми на шафран, декстрин), арома на вишни, средство за зголемување на волумен кармелоза натриум, засладувач ксилитол, средство против згрутчување силициум диоксид.

Препорачана употреба: Возрасни: Една кесичка дневно. Растворете ја содржината на кесичката во устата.
Препорачаното континуирано времетраење на употреба е 2 месеци.
Погодно е и за вегански и вегетаријански режим на исхрана.

Напомени: Пред употреба внимателно прочитајте го упатството.
Додатоците во исхраната не можат да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана!
Да се чува на места недостапни за деца.
Предупредувања: Препорачаната дневна доза не смее да се надминува. Производот не смеат да го користат лица кои се преосетливи на некоја од состојките на производот, во случај на нарушувања на крварењето. Не се препорачува употреба за време на бременост и доење. Несаканите ефекти од земањето шафран се ретки и доколку се појават, вклучуваат гадење, повраќање и главоболка. Алергиските реакции се ретки. Внимание при употреба со антикоагуланси, инхибитори на агрегација на тромбоцити и други лекови кои влијаат на коагулацијата на крвта.
Прекумерната употреба може да предизвика лаксативно дејство.

Начин на чување: Да се чува во оригинално пакување, заштитено од светлина и влага на температура до 25°С.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се