PHARMANOVA Аварикон, 30 капсули

PHARMANOVA Аварикон, 30 капсули
369,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
002559C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Комбинација на природни активни супстанци кои ги ублажуваат тегобите настанати како последица на пореметување на венската циркулација во нозете: оток и болка, грчеви, парастезии, пукање на капилари и чувство на т.н тешки нозе.

Препаратот се применува и за ублажување на тегоби предизвикани од хемороиди: болка, чешање и крварење. Троксерутинот е диететски суплемент кој се покажа како помош кај хроничната венска инсуфициенција, варикозни вени и хемороиди. Може да оствари венопротективно, вазопротективно и антиоксидантно дејтво, а со тоа да ја намали болката, тешките нозе, грчевите, отоците и немирот на нозете. Троксерутинот исто така се применува кај мускулните болки и едеми кои се настанати како последица на хематом и лош венски проток. 

Се препорачуваат кај :

  • Хронични венски слабости
  • Варикозни вени
  • Проблеми предизвикани од хемороиди

Пакување: 30 капсули

Содржина

Состав:

Една (1) капсула содржи: 300 мг троксерутин, Centtela Asiatica и гинко билоба.

Употреба

Возрасни: првите две недели три пати дневно по една капсула со оброк. Потоа се продолжува со два пати дневно по една капсула до исчезнување на тегобите.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се