PHARMANOVA Аварикон гел, 75 мл

Avaricon gel avarikon
PHARMANOVA Аварикон гел, 75 мл
362,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
010621C
favorite_border

Опис на производот

Аварикон гелот е наменет за ублажување на тегобите настанати како последица на пореметување на венската циркулација во нозете: оток, болка, грчеви, парестезии и чувство на таканаречени тешки нозе. Се применува и кај повреди на меките ткива (удари и истегнувања) кои се пропратени со оток, болка и со појава на модрици.

Пакување: 75 мл

Содржина

Состав: единствена комбинација – синергизам на три активни компоненти од билно потекло за комплетен ефект- троксерутин, гинко билоба, Centella asiatica.

Употреба: гелот се нанесува во тенок и рамномерен слој 2 до 4 пати на ден на болните места на нозете, со лесна масажа, одоздола према нагоре.
Може да се употребува и под завој, чорапи и еластични чорапи.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се