PHARMANOVA Аварикон хемор крема против хемороиди, 20 мл

PHARMANOVA Аварикон хемор крема против хемороиди, 20 мл
224,00 ден.
157,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
034308C
Online only
Акција поради краток рок, која важи само за online нарачки! Рокот на траење е до 09.2024
favorite_border

Опис на производот

Аварикон Хемор кремата содржи единствена комбинација од одбрани активни состојки во специјално формулирана подлога. Ја негува и одржува кожата и лигавицата на аналната регија во здрава состојба.

Екстрактот од хамамелис и екстрактот од невен традиционално се употребуваат заради своето антивоспалително и регенеративно дејство на кожата и лигавицата. Пантенолот ја негува и ја штити кожата од исушување. Алантоинот делува заштитно и смирувачки, ја омекнува кожата и ублажува иритација. Етеричното масло од нане поседува антисептичко дејство, ублажува тегоби и дава ефект на пријатно благо ладење, при што се намалуваат јадежот и пецкањето на местото на употреба.

Пакување: 20 мл

Содржина

Употреба: се истиснува околу 2 цм од кремот и се нанесува директно на зафатените места, по можност после празнење на дебелото црево. Се препорачува употреба 2 до 3 пати дневно.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се