PHARMANOVA ДуоБиотик, 10 капсули

PHARMANOVA ДуоБиотик, 10 капсули
265,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
015093C
favorite_border

Опис на производот

Високата концентрација на пробиотик придонесува за:

  • Воспоставување на балансот на цревната микрофлора
  • Регулирање на работата на цревата и на варењето

ДуоБиотик® капсулите се добиваат со патентиран процес на микроенкапсулација на култура на квасец, Saccharomyces boulardii, кој овозможува максимална заштита кон желудочната киселина, голема биорасположливост на живите организми во цревата и постигнување на брз ефект.

  • ДуоБиотик® ја подобрува функцијата на цревата и го регулира варењето
  • Помага во одржувањето на здрава микрофлора на цревата и повторно го воспоставува природниот состав на нарушената микрофлора
  • Учествува во јакнењето на имунитетот и поволно влијае врз здравјето на организмот
  • ДуоБиотик® содржи и пробиотик и пребиотик

Пакување: 10 кесички

Пробиотичката култура Saccharomyces boulardii во составот на овој препарат, за разлика од бактериските култури кои најчесто се користат како пробиотици, е природно отпорна на киселата средина на желудникот.

Пребиотиците не се живи микроорганизми, туку несварливи јаглени хидрати кои служат како храна на „добрите“ бактерии во дебелото црево. Тие се од растително потекло и овозможуваат пораст и поголема активност на корисните бактерии.

Содржина

Употреба: се препорачува за возрасни и деца постари од 3 години.

 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се