PHARMANOVA Калдеос, 30 таблети

PHARMANOVA Калдеос, 30 таблети
709,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
022521C
favorite_border

Опис на производот

Caldeoss се употребува за превенција и терапија на недостаток на калциум и витамин Д кај постари лица и за суплементација на витамин Д и калциум како помош на терапијата на остеопороза (слабост и кршливост на коски).

Пакување: 30 таблети

Содржина

Состав: една таблета содржи 1000 мг калциум и 880 ИЕ витамин Д3.

Употреба:

Препорачана доза е 1 таблета за џвакање дневно.
Бремени треба да земаат по пола таблета за џвакање дневно.
Таблетите мора да се изџвакаат пред да се голтнат. Таблетите можат да се земаат во било кое време независно од оброкот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се