PHARMANOVA Хисера форте, 10 капсули

Pharmanova Hysera Forte 120 000
PHARMANOVA Хисера форте, 10 капсули
500,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
056036C
favorite_border

Опис на производот

Hysera® Forte е додаток на исхраната.

  • Капсулите содржат природен протеолитички ензим серапептидаза

Пакување: 10 капсули.
Производител: Pharmanova d.o.o. Обреновац, Индустријска 8, 11500 Обреновац Република Србија.

Содржина

Состав: Една Hysera forte капсула содржи 120 000 spu* ензими серапептидаза
*spu-серапептидазни единици.

Состојки: средство за зголемување на волумен микрокристална целулоза, хидроксипропилметилцелулоза, ензим серапептидаза, средство против згрутчување магнезиум-стеарат, гелан гума, средства против згрутчување: талк, силициум-диоксид, боја Е171.

Употреба:
Возрасни: 1 капсула дневно еден саат пред или два саата после оброк со околу 200 мл вода.

Напомени:
Препорачаната дневна доза не смее да се пречекори. Додатоците на исхраната не смеат да се користат како замена за здрава и разновидна исхрана. Да се чува подалеку од дофат на деца.

Предупредувања:
Производот не смеат да го употребуваат лица чувствителни на која било состојка од производот. Бремените и доилките пред употребата треба да се консултираат со лекар. Не се препорачува употреба на производот кај лица кои имаат склоност кон крварење и непосредно пред хируршки интервенции. Потребно е да се консултира лекар ако се употребува подолго од 7 дена. Производот не е наменет за деца.

Начин на чување:
Да се чува во оригиналното пакување, заштитено од светлост и влага на температура до 25°С.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се