PHARMANOVA Колострум + Д3 директ, 20 кесички

PHARMANOVA Колострум + Д3 директ, 20 кесички
660,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052629C
favorite_border

Опис на производот

Колострум + Д3, прашок за директна употреба, е диететски суплемент со витамин Д и кравји колострум.

Говедскиот колострум е првото млеко на кравите богато со единствени хранливи состојки, како што се имуноглобулини IgG класа, фактори на раст, лактоферин, амино миселини, ензими, витамини и минерали. Витамин Д3 (холекалциферол) придонесува за нормална апсорпција на калциумот и фосфорот во организмот. Витаминот Д3 придонесува за одржување на нормална функција на имуниот систем и нормална функција на мускулите.

Пакување: 20 кесички

Содржина

Состав:

  1 кесичка 2 кесички %НРВ* (2кесички)

Говедски колострум

-стандардизиран на минимум 24% имуноглобулин IgG

500 мг

 

120 мг

1000 мг

 

240 мг

/
Витамин Д3 (холекалциферол) 5 мкг 10 мкг 200

*НРВ - Нутритивна референтна вредност

Состојки: говедски колострум, сорбитол (засладувач), силициум диоксид (средство против згрутчување), лецитин (емулгатор), арома на ванила и холекалциферол.

Употреба:

  • Деца на возраст од 3-7 години: 1-2 кесички од прашокот на ден да се помеша со храна (млеко, јогурт, каша и сл.) и да се даде на детето
  • Возрасни и деца постари од 7 години: 2 кесички од прашокот дневно. Содржината на кесичката да се растопи во устата или да се помеша со храна (млеко, јогурт, каша и сл.)

Предупредување: препорачаната дневна доза не смее да се пречекори. Производот не треба да го земаат лица пречувствителни на некоја состојка од производот!

Производот не е наменет за бремени, доилки и деца помлади од 3 години. Производот содржи млеко (вклучително и лактоза и протеини од млекото). Производот не смеат да го употребуваат лица со интолеранција на млеко, млечни производи, лактоза, казеин и лица заболени од малигни болести.

 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се