PHARMANOVA A-Ликсир 400 протект, 7 шишенца по 30 мл

PHARMANOVA A-Ликсир 400 протект, 7 шишенца по 30 мл
1.764,00 ден.
882,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
053362C
Online only
Акција поради кратки рокови, која важи само ОНЛАЈН! Рокот на траење е до 30.05.2024
favorite_border

Опис на производот

A-Ликсир 400 протект претставува додаток на исхраната, со висока доза на полифеноли од 400 мг со потекло од течниот ексракт од плодот на сибирска аронија кој е силен антиоксиданс кој помага во:

  • Заштита на организмот од оштетувања од слободните радикали во оксидативен стрес
  • Превенција КВБ преку антиоксидантно делување во примарна и секундарна превенција на кардиоваскуларни болести и состојби како што се дислипидемија и хипертензија
  • Јакнење на имунолошкиот систем кај здрави и имунокомпромитирани лица
  • Го забавува процесот на клеточно стареење, ја одржува виталноста и енергијата (за внатрешна и надворешна убавина)
  • Обезбедува брзо опоравување на спортистите и рекреативците во фаза на интензивни тренинзи и натпревари

Пакување: седум шишенца од 30 мл

Содржина

Состав: полифеноли во доза од 400 мг / 30 мл.
 

Дозирање

  • Спортисти и лица кои рекреативно се занимаваат со спорт: по едно шишенце дневно 1-2 месеци во континуитет, во текот на подготовките, како и во подготвителниот тренажен период и во текот на активното занимавање со спорт во периодот на натпреварувачката сезона

Земањето може да се повтори 2 до 3 пати годишно, со паузи од по 2 месеци.

  • Здрави лица, како поддршка во зачувување на имунолошката сила на организмот, борбата против оксидативниот стрес и зачувување на здравјето на кардиоваскуларниот систем, како помош во зачувување на метаболичките функции на црниот дроб и како помош кај состојби на анемија и кај дијабетес по едно шишенце дневно во текот на 7 дена во месецот

Земањето може да се повторува секој месец, во период од по 7 дена.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се