PHARMANOVA Оестрофакт E, 50 капсули

PHARMANOVA Оестрофакт E, 50 капсули
619,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
011132C
favorite_border

Опис на производот

Помага кај:

  • Бранови на жештина и засилено потење, немир и нервоза
  • Поволно делува на цврстината на коските
  • Ја зголемува еластичноста и цврстината на крвните садови и капиларите
  • Го нормализира крвниот притисок

Оестрофакт® E е производ од природно потекло, чијшто двокомпонентен состав, црвена детелинка и витамин Е обезбедува оптимален ефект за проблеми на преодниот период кај жените.

Фитоестрогените на црвената детелинка го имитираат дејството на естрогенот во организмот и со тоа помагаат во регулирањето на пореметената хормонска рамнотежа, во период на менопауза.

Природната хормонска супституција со фитоестрогени е современ пристап во решавањето на проблемите на преодниот период кај жената (пременопауза, менопауза и постменопауза).

Со редовна употреба на производот Oeстрофакт® E, во зависност од јачината на изразените тегоби, очекуваните позитивни ефекти се изразуваат веќе после две недели, a oптималниот ефект, во поголемиот број случаи, се постигнува после четири до пет недели континуирана употреба.

Пакување: 50 капсули

Содржина

Oeстрофакт® E не влијае на појавата на прекумерна тежина и претставува ефикасно и безбедно решение.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се