PHARMANOVA Сабесп 80 мг, 25 капсули

PHARMANOVA Сабесп 80 мг, 25 капсули
296,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
047917C
favorite_border

Опис на производот

Sabesp Содржи симетикон којшто ја намалува површинската тензија на слузта и гасните меури кои што се наоѓаат во цревата и на тој начин овозможува полесно исфрлување на вишокот акумулирани гасови во гастроинтестиналниот тракт.

Се употребува за:

  • Ублажување на симптомите на вишок интестинални гасови, вклучувајќи: надуеност, флатуленција, подждригнување
  • Отстранување на гасови и воздух од стомачната празнина пред радиолошки дијагностички испитувања, испитувања со ултразвук и ендоскопија

Пакување: 25 меки капсули

Содржина

Состав:

Една желатинска капсула содржи: 80 мг симетикон.

Дополнителни состојки: желатин, глицерол, хинолон жолта боја.

Употреба:

  • Симптоми на вишок на интестинални гасови: флатуленција, надуеност, подждригнување:

Лица над 18 години: 1 капсула 3-4 пати во текот на 24 часа.

  • Подготовка за дијагностички испитувања:

Денот пред тестот: 1 капсула, 3 пати на ден, на денот на тестот: 2 капсули наутро на празен стомак.

Капсулите можете да ги испиете пред, за време на или по јадење со соодветна количина течност (околу 1 чаша вода).

Ако пропуштите доза, не земајте двојна доза за да ја надоместите пропуштената. Не надминувајте ја препорачаната доза.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се