PHARMANOVA Солдевит Д3 1000 ИЕ капки, 10 мл

PHARMANOVA Солдевит Д3 1000 ИЕ капки, 10 мл
495,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
047916C
favorite_border

Опис на производот

Витамин Д3 (холекалциферол) придонесува за нормална апсорпција и искористување на калциумот и фосфорот во организмот. Неопходен е за нормално одржување на коските и забите. Витаминот Д3 ја поддржува нормалната функција на имунолошкиот систем и учествува во одржување на нормалната мускулна функција. СолДевит 1000 се препорачува заради спречување на дефицит на витамин Д3 и за потреби во исхраната кај недостаток на витамин Д. Посебно се препорачува кај жени во менопауза, лица со голема телесна тежина и лица кои недоволно се изложуваат на сончевото зрачење.

  • Пумпата за дозирање овозможува лесно и прецизно дозирање на препаратот
  • Со едно притискање на Soldevit се аплицира дневна доза на витамин Д кој, покрај здравјето на коските и забите, има клучна улога во одбранбената функција на организмот
  • SolDevit 1000 ИЕ витамин Д3 капки - со неутрален вкус

Пакување: 10 мл

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се