PHARMANUTRA Sideral Folico 20 кеси

PHARMANUTRA Sideral Folico 20 кеси
945,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
031709C
favorite_border

Опис на производот

 • Sideral® Folico е единствен препарат со ородисперзибилен прашок со сукрозомално железо кој се раствора во уста
 • Со пријатен вкус 
 • Едноставна употреба-директно во уста, може и без вода

Индикации:

 • Во тек на бременост и доење
 • Во период на планирање бременост
 • Кај менометрорагии и обилни менструални крварења
 • За превенција на предменструален синдром, кај исцрпеност, умор и симптоми на астенија
 • Кај жени во репродуктивен период кои многу спортуваат
 • Кај луѓе со неизбалансирана исхрана

Пакување: 20 кесички

Содржина

Состав по кесичка:

Железо (III) пирофосфат 21 мг
Витамин Ц 70 мг
Фолат  400 мкг
Витамин Д 10 мкг
Витамин Б12 1,75 мкг
Витамин Б6  1 мг

Дозирање: 1 кесичка на ден, без посебен режим на земање во однос на храна и пијалоци.

Посебни препораки:

 • Превенција на појава на анемија заради недостаток на железо и намалување на ризик од предвремено породување кај бремени жени
 • Го покачува нивото на хемоглобин и феритин
 • Обезбедува подобра родилна тежина на детето - докажано низ клинички студии објавени во релевантни списанија и стручни собири

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се