PHARMANUTRA Sideral Gocce 30 мл капки

PHARMANUTRA Sideral Gocce 30 мл капки
785,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
041589C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Sideral® Gocce е единствен препрат со сукрозомално железо во форма на капки наменет за предвремено родени бебиња, новороденчиња и бебиња.

Индикации: Sideral Gocce се употребува во сите случаи при намален внес на храна, зголемени потреби за железо и/или при неадекватна апсорпција на истото. Производот може да се зема во сите случаи на железо дефицитна анемија и превенција од истата, кај оваа особено ранлива возрасна група.
 

Пакување: 30 мл растворувач, кесичка со активна супстанца 1,9 г и капалка за дозирање.

Содржина

Состав: 1 капка соджи 0,7 мг железо (III) пирофосфат.

Дозирање: 1-2 капки по кг телесна тежина.
Капките може да се додадат во храната (мајчино млеко или адаптирана формула).

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се