PHARMAS Хартикол, 30 капсули

PHARMAS Хартикол, 30 капсули
749,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Атрибути
Шифра
040667C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Hartikol е уникатна комбинација за намалување и одржување на нормалните нивоа на холестерол и триглицериди во крвта. Содржи сув екстракт од ферментиран црвен ориз (10 мг монаколин К) и екстракт од лист од артичока стандардизирани на 5% цинаризин.

Комплетно природен производ.
Единствен производ на пазарот кој покрај екстракт од црвен ориз содржи и екстракт од лист од артичока што му овозможува уште подобро дејство:

  • Mонаколините од црвениот ориз успешно ја намалуваат концентрацијата на холестеролот и триглицеридите во крвта на пациентот
  • Артичоката го намалува нивото на холестерол и триглицеридите во крвта на пациентот и има поволен ефект на работата на црниот дроб и жолчката

Наменет за:

  • Ако барате решение за покачен холестерол
  • Ако  не поднесуваат статини
  • Пациенти кои користат статини но сакаат нешто природно

Пакување: 30 капсули

Содржина

Состав:
Сув екстракт од ферментиран црвен ориз (Monascus purpureus)  335 мг  - од што monakolin K 10 мг (100% RDA*)
Сув екстракт од  лист од артичока (Cynara scolymus L.)  155 мг
Хартикол е природен производ без глутен, лактоза, ГМО и конзерванси.

Употреба: 1 капсула на ден.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се