PHARMAS Хеликобаланс 20 капсули

PHARMAS Хеликобаланс 20 капсули
700,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
036076C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

PharmaS HELICOBalans е додаток во исхраната кој содржи Pylopass™, инактивиран пробиотик Lactobacillus reuteri за лекување на гастритис предизвикан од Helicobacter pylori инфекција. 

Pylopass™ се врзува со H.pylori во стомакот, и се излачува надвор од телото преку дигестивниот систем. Ова доведува до намалување на концентрацијата на бактерии во желудникот. Притоа Pylopass™ се врзува специфично само за H.pylori а не со т.н. „добри бактерии“ така што балансот на цревата микрофлора останува недопрен.

Кога да се употребат HELICOBalans капсулите?

  • За природен третман на гастритис предизвикан од инфекција со Helicobacter pylori;
  • Да помогне во лекување на Helicobacter pylori – третман за поддршка и намалување на штетните ефекти на антибиотици;
  • За краткорочно намалување на Helicobacter pylori во ГИТ во време на презафатеност или психички стресни ситуации.

Пакување: 20 растителни капсули

Содржина

Состав: покрај Pylopass™, HELICOBalans содржи висока концентрација на три добро познати пробиотици: Lactobacillus acidophilus LA3, Bifidibacterium animalis ssp.lactis BLC1 и Lactobacillus casei BGP93. Ова го прави идеален како додаток на тројната антибиотска терапија при третман на Helicobacter pylori.

Употреба: препорачана дневна доза HELICOBalans е 2 капсули на ден, една наутро и една навечер независно од оброците. Доколку се употребува заедно со антибиотици капсулите HELICOBalans треба да се земат 3 часа после земањето на антибиотикот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се