PHARMAS Пренатас, 30 капсули

PHARMAS Пренатас, 30 капсули
990,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
040669C
favorite_border

Опис на производот

  • Единствена формула со фолна киселина за бремени жени, доилки и жени кои планираат бременост
  • Фолатот придонесува во намалување на заморот и исцрпеноста
  • Фолатот има улога во процесот на делба на клетките 
  • Фолатот придонесува во растот на мајчинското ткиво во текот на бременоста
  • Дополнителен внес на фолна киселина го зголемува статусот на фолати во бременоста. Нискиот удел на фолати во бременоста претставува ризик од развој на деформација на невронската туба во развојот на фетусот

Пакување: 30 капсули

Содржина

Состав

  1 капсула *ПДВ%
Фолна киселина 416 мкг 208
Железо (AB-Fortis) 25 мг 179
Витамин Б6 5.6 мг 400
Витамин Б12 9 мкг 360
Витамин Ц 100 мг 125
Витамин Д3 5 мкг 100
Бакар 1.5 мг 150
Цинк 7.5 мг 75
Јод 75 мкг 50
Магнезиум 29 мг 8
Калциум 12 мг 2

*ПДВ- препорачано дневно внесување

Состојки: калциум Л-аскорбат, магнезиум карбонат, микроенкапсулирано железо (железо сахарат, калциум алгинат: Е401 и Е263), цинк глуконат, калиум јодид, цијанокобаламин 0.1% тритурат (малтодекстрин, регулатори на киселост: Е331 и Е330), средство за спречување згрутчување - силициум диоксид, витаминн Д3 (холекалциферол), птероилмоноглутаминска киселина, капсула - хидроксипропил метилцелулоза, боја - титан диоксид.

Употреба: 1 капсула дневно да се испие со доволно течност. Да не се надминуваат препорачаните дневни дози. Не се препорачува примена на капсулите кај деца помали од 12 години.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се