PHARMAS Пробаланс 20 капсули

PHARMAS Пробаланс 20 капсули
500,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
029801C
favorite_border

Опис на производот

PROBalans е иновативен додаток во исхраната кој содржи висока концентрација на 3 добро познати пробиотски бактерии, надополнети со специјално одбрани природни компоненти за уште подобро дејство. PROBalans е наменет за урамнотежување на дигестијата и метаболизмот, како и за зајакнување на имунитетот.

Симултаната активност на добрите млечно киселински бактерии, цинк, витамин Б6, апигенин и нане, овозможува синергистички ефект на дигестијата и метаболизмот. Иновативна формула – со симултана активност на пробиотици, цинк, витамин Б6, апигенин и нане.

Пакување: 20 капсули

Содржина

Погодна за вегетаријанци и вегани (капсули од растително потекло).

Употреба:

  • Возрасни и деца над 12 години -  2 капсули на ден.
  • Деца од 6-12 години - 1 капсула на ден.

Да се земе со пола чаша вода независно од оброците. Период на употреба наутро и навечер.

Забелешки: Кога се користи заедно со антибиотици, PRObalans капсулите да се земат најмалку 3 часа после земањето на антибиотиците.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се