PHARMAS Пробаланс Лејди, 14 вагинални таблети

PHARMAS Пробаланс Лејди, 14 вагинални таблети
629,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
036074C
favorite_border

Опис на производот

Медицински производ во облик на вагинална таблета, која се употребува во случаи на привремено нарушување на флората во урогениталното подрачје.

Во нормални услови, вагиналната флора е населена со млечно киселински бактерии кои создаваат млечна киселина, и на тој начин ја одржуваат локалната ph вредност од 4 до 4,5.

Пакување: 14 вагинални таблети.

Содржина

Состав:

  1 вагинална таблета
Култура на Lactobacillus acidophilus 500.000.000 CFU (*)
Млечна киселина 15 мг
Сув екстракт од плодот на соја (Glycine max) со 40% изофлавони во облик на агликони 18 мг

(*) CFU: единица колонии

Начин на употреба:

Една вагинална таблета навечер, пред спиење, во текот на 14 дена. Производот е наменет за жени и девојки над 14 години.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се