PHARMAS Пробаланс Лејди, 14 вагинални таблети

PHARMAS Пробаланс Лејди, 14 вагинални таблети
590,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
036074C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Медицински производ во облик на вагинална таблета, која се употребува во случаи на привремено нарушување на флората во урогениталното подрачје.

Во нормални услови, вагиналната флора е населена со млечно киселински бактерии кои создаваат млечна киселина, и на тој начин ја одржуваат локалната ph вредност од 4 до 4,5.

Пакување: 14 вагинални таблети

Содржина

Состав:

  1 вагинална таблета
Култура на Lactobacillus acidophilus 500.000.000 CFU (*)
Млечна киселина 15 мг
Сув екстракт од плодот на соја (Glycine max) со 40% изофлавони во облик на агликони 18 мг

(*) CFU: единица колонии

Начин на употреба:

Една вагинална таблета навечер, пред спиење, во текот на 14 дена. Производот е наменет за жени и девојки над 14 години.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се