PHARMATHEISS COSMETICS Парусан шампон против првут, 200 мл

PHARMATHEISS COSMETICS Parusan Ani Dandruff Shampoo 200 ml sampon protiv prvut
PHARMATHEISS COSMETICS Парусан шампон против првут, 200 мл
563,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
055231C
favorite_border

Опис на производот

Парусан шампон против првут за мажи и жени.

Разликуваме сув и масен првут.

Кај сувиот првут лушпите се мали и видливи на косата и скалпот. Предизвикува непријатност и е придружен со чешање. Нашиот специјално дизајниран шампон е прилагоден токму за овој проблем со површински активни супстанции и формула која ја одржува киселинската бариера на кожата непроменета, маслиновото масло се грижи за иритираната кожа, маслото од нане го смирува чешањето и го освежува скалпот. Хранливите материи и фармацевтскиот кофеин дополнително го смируваат скалпот. Погоден за секаков тип коса.

Пакување: 200 мл

Содржина

Состав: Aqua, Sodium Lauroyl Methyl Isethionate, Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, Acrylates Copolymer, Hydroxyethyl Urea, Sodium Lauryl Sulfoacetate, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Octyldodecanol, Caffeine, Echium Plantagineum Seed Oil, Mentha Piperita Oil, Olea Europaea Fruit Oil, Helianthus Annuus Seed Oil Unsaponifiables, Cardiospermum Halicacabum Flower/Leaf/Vine Extract, Oleth-2, Hydroxypropyl Methylcellulose, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Acrylamidopropyltrimonium Chloride/Acrylamide Copolymer, Parfum, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Disodium Edta, Mica, Titanium Dioxide, Sodium Chloride, Phenoxyethanol, Sodium Benzoate, Ethylhexylglycerin, Tocopherol, Sodium Hydroxide, Citric Acid.

Употреба: Најмалку 3 пати неделно нанесете умерена количина шампон на навлажнета коса и втријте го со блага масажа. Оставете да делува барем 1 минута и темелно исплакнете со млака вода. Оставете ја косата природно да се исуши.

Користете го најмалку 2 недели.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се