PHARMATHEISS COSMETICS Парусан шампон за жени, 200 мл

Purasan Stimulator Shampon za zeni women
PHARMATHEISS COSMETICS Парусан шампон за жени, 200 мл
648,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
042163C
favorite_border

Опис на производот

Парусан – сојузник на твојата коса!

Кај жените вообичаено настапува дифузна алопеција, со рамномерно губење и проретчување на косата на целата површина од скалпот.

Парусан линијата (Парусан стимулирачки шампон и Парусан енергетски тоник) делува директно против опаѓање на косата и го јакне влакното по целата должина, од коренот до врвовите.

Пакување: 200 мл

Содржина

Парусан содржи:

  • Активна супстанца (AnaGain™) – (Advanced Ingredient Award 2014 –Beyont Beauty Lab- Paris) базирана на екстракт од никулци од грашок, која ја продолжува фазата на раст за сметка на фазата на одмор
  • Растителни екстракти од пченица, хмељ, цвет од камилица, невен, босилек
  • PEG-40 хидрогенизирано рицинусово масло – поттикнува циркулација во фоликулите на влакното и го забрзува растот на косата
  • Л-Аргинин – стимулира микроциркулација и подобар трансфер на хранливите материи во фоликулите
  • Биотин (витамин Б7) – поттикнува создавање на кератин
  • Витамин Е – антиоксиданс кој ја штити кожата на главата од штетните ефекти на УВ зрачење, ја подобрува циркулацијата и на косата и дава сјај
  • Пантенол (витамин Б5)

Начин на употреба: се нанесува на влажна коса, нежно се масира со врвовите на прстите и се остава да делува 2-3 минути, а потоа се измива со вода.
За секојдневна употреба.
Првите резултати се видливи после 3 месеци редовна употреба на Парусан линијата.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се