PHARMAVITAL Б12 Енергија и виталност, 30 директ кесички

PHARMAVITAL Б12 Енергија и виталност, 30 директ кесички
353,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
051489C
favorite_border

Опис на производот

PHARMAVITAL B12 е производ наменет за обезебедување енергија и виталност на организмот.

Витамините се есенцијални состојки за функционирање на човечкиот организам. Воглавно се внесуваат преку исхраната или нашиот организам сам ги создава. Понекогаш има потреба одредени витамини да се надополнуваат преку внесување на додатоци на исхрана.

Б12 кесичките на Pharmavital се наменети за надополнување на исхраната со витамин Б12 при негов недостаток.

Витамин Б12 придонесува:

  • За нормален енергетски метаболизам
  • За нормална функција на нервниот систем
  • За намалување на заморот и исцрпеноста

Пакување: 30 кесички.

Содржина

Состав

Нутритивни информации на 100 гр на кесичка

ПДВ*

Енергетска вредност

1256 kJ/300 kcal

18 kJ/4,5 kcal

 

Масти

од кои заситени масни киселини

0,68

0,62 гр

0,01 гр

< 0,01 гр

 

Јаглени хидрати

од кои шеќер

92,2 гр

2,9 гр

1,3 гр

0,04 гр

 

Влакна

0,00 гр

0,00 гр

 

Протеини

0,00 гр

0,00 гр

 

Сол

0,00 гр

0,00 гр

 

Витамин Б12

33333 мкг

500 мкг

20.000*%

*препорачано дневно внесување

Состојки: засладувач: сорбитол, киселина: лимонска киселина, арома, средство за одвојување магнезиумови соли на масни киселини, цијанокобаламин.

Употреба

Земете една (1) еднодозна кесичка на ден.

Истурете ја содржината на кесичката на јазикот и оставете полека да се растопи во вашата уста.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се