PHARMAVITAL Baby Vital Витамин Ц капки (6+ месеци), 30 мл

PHARMAVITAL Baby Vital Витамин Ц капки (6+ месеци), 30 мл
261,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
035546C
favorite_border

Опис на производот

  • Погодно за вегетаријанци
  • Не содржи делови од јатки
  • Витамин Ц придонесува за нормална функција на имуниот систем и за нормално формирање на колаген потребен за нормална функција на коските, ’рскавиците, кожата и гингивите

Децата како резултат на растот имаа високи нутритивни барања. Важно е вашето дете да ги прима сите есенцијални витамини во склоп со здрава балансирана исхрана. Беби Витал Витамин Ц капките се специјално формулирани да одговорат на нутритивните барања на вашето дете.

Пакување: 30 мл

Содржина

Состав: 1мл (околу 20 капки) содржи Витамин Ц 100 мг
Состојки: 85% глицерол, аскорбинска киселина.
Производот не содржи: квасец, глутен, пченка, скроб, пченица, јатки, соја, состојки од млеко, вештачки бои.

Употреба: Протресете го шишенцето пред употреба. Отворете го шишенцето и капнете директно во устата на детето или додадете во сок или млеко. Затворете го шишенцето после употреба. После отварање производот се чува во фрижидер и треба да се употреби во тек на 60 дена.

Препорачано дневно дозирање на Витамин Ц                                                                

Возраст    %ПДВ*
6-12 месеци 7 капки = 35 мг /
1-3 години 8 капки = 40 мг /
4-10 години 9 капки = 45 мг /
11-14 години 10 капки = 50 мг /
Над 14 години  16 капки = 80 мг 100

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се