PHARMAVITAL Д-Маноза, 30 кесички

PHARMAVITAL Д-Маноза, 30 кесички
1.253,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
050830C
favorite_border

Опис на производот

D-MANNOSE е производ на база на маноза, природен шеќер со потекло од пченка со висока чистота и квалитет.

100 % природно; 100% пченка

Oткриено e дека присуството на Д-маноза брзо и успешно ги отстранува инфекциите на уринарниот тракт кои најчесто се предизвикани од бактеријата Escherichia Coli.

Кога ќе земеме поголема количина на Д-маноза, скоро целата таа количина преку бубрезите се излачува во урината, исплавувајќи ја присутната E. Coli, така да таа не може повеќе да се врзува на внатрешниот ѕид на меурот и уринарниот тракт.

Значи цел на третманот е да се постигне задоволително ниво на маноза во урината, тогаш клетките на E. Coli обложени со Д-маноза се одлепуваат од внатрешниот ѕид на уринарниот тракт и со млазот на урина се отстрануваат од организмот.

Пакување: 30 кесички

Содржина

Д-маноза е производ на база на маноза, природен шеќер со потекло од пченка со висока чистота и квалитет.

  • 100% природно 
  • 100% пченка
  • Концентрацијата во една кесичка е 3.0 г. Д-маноза 

Употреба: земете една (1) еднодозна кесичка на ден. Истурете ја содржината на кесичката на јазикот и оставете полека да се растопи во вашата уста.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се