PHARMAVITAL Екстракт од бела црница

PHARMAVITAL Екстракт од бела црница
465,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
030035C
PHARMAVITAL Екстракт од бела црница (FARV)
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

White Mulberry капсулите содржат 100% природен екстракт од бела црница, растение широко распространето во Европа и Азија, кое човекот го користи со децении.

Пакување: 60 капсули

Содржина

Состав:

Една (1) капсула содржи:

- Екстаракт од бела црница 200 мг                  

(Morus alba)                          

Состојки: екстракт од бела црница, микрокристална целулоза, желатин, средство за зголемување на волуменот, магнезиумови соли на масни киселини, боја: титаниум диоксид.  

Употреба: се препорачува по една (1) капсула на ден со доволна количина на течност. Капсулите не се џвакаат

Предупредување: Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена на разновидна исхрана и за здрав начин на живот. Ако сте бремени, доите, земате лекови, планирате некоја медицинска интервенција.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се