PHARMAVITAL Еликсир секси форте витал, 60 капсули

PHARMAVITAL Еликсир секси форте витал, 60 капсули
578,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
030601C
favorite_border

Опис на производот

  Elixir - Sexy Forte Vital

  • Епимедиум
  • Женшен
  • Шисандра
  • Л-Аргинин
  • Мате

Мажите се соочуваат со многу предизвици во секојдневниот живот, спортските активности, кариерата и приватниот живот.

Стресот и неспиењето може да имаат негативно влијание на секојдневните активности.

Еликсир капсулите како комплекс од природни состојки како епимедиум, женшен, мате и шисандра екстракти може да дадат значителна поддршка. Истите со векови се користат во Азиските земји и имаат важна улога во одржување на виталноста во разни животни ситуации.

Пакување: 60 капсули

Содржина

Состав: Една (1) капсула содржи:

    ПДВ*
Л-Аргинин 40 мг /
Епимедиум екстракт   55 мг /
Женшен екстракт     50 мг /
Мате екстракт      45 мг /
Малина прашок    40 мг /
Шисандра екстракт     40 мг /
Кускута екстракт     40 мг /
Гоџи бери екстракт   35 мг /
Ангелика екстракт   35 мг /

*препорачано дневно внесување

Состојки: желатин, епимедиум екстракт, екстракт од корен на женшен, Л-аргинин хидрохлорид, екстракт од мате чај, малина прашок, шисандра екстракт, кускута екстракт, гоџи бери екстракт, ангелика екстракт, средство за зголемување на волуменот: микрокростална целулоза, средство за одвојување: магнезиумови соли на масни киселини, силициум диоксид.

Боја: титаниум диоксид, индиготине.

Употреба: се препорачува по една (1) капсула на ден со доволна количина на течност. Капсулите не се џвакаат.

Предупредување: Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена на разновидна исхрана и за здрав начин на живот.

Ако земате лекови, планирате некоја медицинска интервенција или имате некој здравствен проблем консултирајте се со лекар пред употреба.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се