PHARMAVITAL Форте витал стрес менаџмент, 30 капсули

PHARMAVITAL Форте витал стрес менаџмент, 30 капсули
315,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
024976C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Со маточина, мајчина душица и жен-шен
  • Со витамини од Б групата

Секојдневниот стрес и разните влијанија од средината создаваат потешкотии во справување со предизвиците во животот на човекот и исполнувањето на “внатрешна рамнотежа” или “внатрешен мир”. Растителните екстракти често се користат со цел промовирање на благосостојбата.

Forte Vital Young & Sporty STRESS Management капсулите содржат:

  • Мајчина душица и маточината, познати како зачини. Прекрасните мириси на нивните етерични масла имаат пријатно и смирувачко дејство
  • Женшен моќен корен познат со векови, кое придонесува за зајакнување на организмот
  • Витамини: витамин Б2, витамин Б6, витамин Б12, пантотенска киселина, ниацин и витамин Ц кои придонесуваат во обезбедување на енергија потребна за нормален метаболизам и придонесуваат во намалување на заморот.
  • Витамин Б2, витамин Б6, витамин Б12, ниацин и витамин Ц придонесуваат и за нормална функција на нервниот систем, а пантотенската киселина придонесува за нормални ментални перформанси
  • Железо, минерал кој придонесува за нормално формирање на црвените крвни зрнца и нормално снабдување на организмот со кислород, придонесува во обезбедување на енергија потребна за нормален метаболизам, во намалување на заморот и придонесува за нормална когнитивна функција

Пакување: 30 капсули

Содржина

Состав:

Една (1) капсула содржи:       

    *ПДВ%
Масло од мајчина душица 5 мг /
Сув екстракт на листови од маточина 5.6:1 40 мг /
Сув екстракт на корен од жен-шен 3.5:1 20 мг /
Витамин Б2 1,4 мг 100%
Витамин Б6 1,4 мг 100%
Витамин Б12 2,5 мг 100%
Пантотенска киселина 6 мг 100%
Ниацин 16 мг 100%
Витамин Ц   40 мг 50%
Железо   14 мг 100%

*препорачано дневно внесување

Состојки: соино масло, желатин, гликозен сируп, делумно хидрогенизирани соини масти, калциум Л-аскорбат, железен фумарат, сув екстракт на листови од маточина (5.6:1) 4.3%,  овлажнувач: глицерол, сорбитол, сув екстракт на корен од жен-шен (3.5:1) 2.2%, емулгатор: соја лецитин, никотинамид, стабилизатор: пчелин восок, калциум Д-пантотенат, масло од мајчина душица 0.5%, цијанокобаламин, пиридоксин хидрохлорид, рибофлавин, бои:железен оксид, железен хидроксид и титаниум диоксид.

Употреба: Една капсула на ден со многу течност.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се