PHARMAVITAL Гравиола 500 мг, 100 капсули

PHARMAVITAL Гравиола 500 мг, 100 капсули
728,00 ден.
5
Просек: 5 (1 мислење)
Категорија
Бренд
Шифра
024373C
favorite_border

Опис на производот

Најмоќен антиоксиданс!

  • Ja поддржува имунолошката функција
  • Ги уништува слободните радикали
  • Ги ревитализира здравите клетки
  • Помага при справување со стресот
  • Придонесува за позитивно расположение
  • Гравиолата е богата со аскорбинска, млечна, јаболкова и лимонска киселина.

Пакување: 100 капсули

Содржина

Состав:

Една капсула содржи:                                                                                                                                                 
100% гравиола екстракт од плод  500 мг    

Состојки: гравиола овошен екстракт, желатин, боја: титаниум диоксид, жолт железен оксид, индиготин.

Употреба: 1-3 капсули на ден, пред оброк. Се препорачува истовремено консумирање на витамин Ц и пробиотик.

Да не се надминува препорачаната дневна доза.
Додатоците на храна не треба да се користат како замена за разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот.

Мислења на потрошувачи

TanjaD
5
:)
Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се