PHARMAVITAL Имуно форте директ со витамин Ц, 30 кесички

PHARMAVITAL Имуно форте директ со витамин Ц, 30 кесички
300,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
040009C
favorite_border

Опис на производот

Имуне Форте Директ - со витамин Ц, цинк и селен

  • Придонесуваат за нормална функција на имуниот систем

Витамините, минералите и елементите во траги се од особено значање за функционирање на човечкиот организам, кој секојдневно е изложен на стресни ситуации.

  • Витаминот Ц, цинкот и селенот придонесуваат за нормална функција на имуниот систем и за заштита на клетките од оксидативен стрес, предизвикан од присуство на слободни радикали
  • Витамин Ц не може да се синтетизира во организмот и неговото редовно внесување преку исхраната е од големо значање

Пакување: 30 еднодозни кесички

Содржина

Состав: Една (1) еднодозна кесичка содржи:

    %ПДВ*
Енергетска вредност     21 kJ/5 kcal  
Масти   < 0.1г  
заситени масни киселини   < 0.1г  

Јаглени хидрати 

шеќер      

1.8 г

< 0.1 г

 
Протеини     < 0.1г  
Сол    < 0.01г  
Цинк 10 мг  100%
Витамин Ц     40 мг /
Селен    50 мкг  91% 
Л-хистидин  50 мг /

*препорачано дневно внесување

Состојки: средство за зголемување на волуменот: сорбитол, киселина: лимонска киселина, цинк глуконат, Л-хистидин, Л-аскорбинска киселина, средство против стврднување: магнезиумови соли на масни киселини, арома: јагода, засладувач: сукралоза, натриум селенат.

Употреба: се препорачува по една (1) еднодозна кесичка на ден.

Содржината на кесичката посипете ја директно на јазикот и оставете полека да се растопи во Вашата уста. Да не се надминува препорачаната дневна доза.

Предупредување: Ако сте бремени, доите, земате лекови, планирате некоја медицинска интервенција или имате некој здравствен проблем консултирајте се со лекар пред употреба.

Ако дојде до појава на било каква несакана реакција веднаш прекинете со употреба на производот и консултирајте се со Вашиот лекар.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се