PHARMAVITAL Intact Бонбони жалфија, 50 г

PHARMAVITAL Intact Бонбони жалфија, 50 г
85,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
017891C
favorite_border

Опис на производот

Жалфија бомбони со мед и витамин Ц.

Екстрактот и етеричното масло од жалфија имаат посебни карактеристики кои се ценати со векови, уште од античко време. Римјаните ја користеле жалфија поради нејзиното благопријатно и освежително дејство на грлото.

Нето-тежина: 50 г

Содржина

Состојки: шеќер, глукозен сируп, мед (7.5%), екстракт од жалфија (2,5 %), масло од жалфија (0,15%), Л-аскорбинска киселина (витамин Ц),

Киселина: винска киселина, карамела сируп.
Згуснувач: гума арабика.

Препорачана употреба: 1 до 3 бонбони на ден.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се