PHARMAVITAL Крилово масло 500 мг, 60 капсули

PHARMAVITAL Крилово масло 500 мг, 60 капсули
1.114,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
051574C
favorite_border

Опис на производот

100% Природно крилово масло, големо количество на омега-3 масни киселини

  • Со астаксантин
  • За нормална функција на срцето

Криловото масло потекнува од посебен вид на ракчиња кои живеат во големи роеви во водите на Антарктикот. Карактеристика на капсулите е типична црвена обоеност која потекнува од природно присутниот астаксантин во составот на криловото масло. Капсулите се релативно мали, имаат мазна површина и се лесни за голтање со што се избегнува непријатниот вкус на риба. Богато е со Омега-3 масни киселини, EPA и DHA. Криловото масло на PharmaVital е добар избор за достигнување на дневното препорачано внесување од 250 мг EPA и DHA со што се придонесува за нормална функција на срцето. Можете да бидете сигурни дека сте направиле правилна одлука со купување на криловото масло на PharmaVital.

Пакување: 60 капсули

Содржина

Состав: 1 капсула содржи

Крилово масло 

од кое

Омега-3 масни киселини

Омега-6 масни киселини

Омега-9 масни киселини

EPA

DHA

500 мг

 

135 мг

10 мг

40 мг

75 мг

35 мг

Фосфолипиди 280 мг
Холин 35 мг
Астаксантин 100 мкг

 

​​​Употреба: препорачуваме 1-3 капсули на ден со доволна количина на течност. Капсулите не се џвакаат. Важно е да се знае дека дневно внесување на 250 мг EPA+DHA придонесува за нормална функција на срцето, (одговара на 3 капсули).

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се