PHARMAVITAL Куркума, 60 капсули

PHARMAVITAL Куркума, 60 капсули
459,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
028322C
favorite_border

Опис на производот

Куркумата или турмерик е растение со Индиско потекло од фамилијата на ѓумбир кој се користи повеќе од 4000 години во Азиските земји. 

Неверојатни здравствени придобивки од Куркумата :

  • Ги зајакнува когнитините функции
  • Се бори против воспаленија
  • Ја поддржува кардиоваскуларната функција
  • Го подобрува здравјето на зглобовите и мускулите
  • Го подобрува расположението

Пакување: 60 капсули

Дознајте повеќе за моќта на куркумата

Содржина

Состав:

1 (една капсула)                  ПДВ*
Куркума во прав    500 мг     /
Црн бибер               10 мг      /
*препорачано дневно внесување

Состојки: куркума во прав (79%) корен, желатин, црн бибер, средство за одделување на магнезиумови соли од масни киселини.

Употреба: 1-3 капсули на ден со доволна количина на течност.
Капсулата не треба да се џвака.
Да не се надминува препорачаната дневна доза.

Ако сте бремени, доите, земате лекови, планирате некоја медицинска интервенција или имате некој здравствен проблем консултирајте се со лекар пред употреба.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се