PHARMAVITAL Лутеин форте, 30 капсули

PHARMAVITAL Лутеин форте, 30 капсули
675,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
022534C
favorite_border

Опис на производот

  •  За одржување на видот

Нашите очи секојдневно се изложени на екстремни напори. Ултравиолетово зрачење, сув воздух, никотин, екстремни температури, долги патувања со автомобил, долги периоди на читање, малку сон и премногу телевизија се фактори кои влијаат во намалувањето на видот.

Пакување: 30 капсули.

Содржина

Состав: една (1) капсула содржи:

     ПДВ*
Зеаксантин     8.25 мг   /
Витамин А   800 мкг 100%
Витамин Б2      1.4 мг 100%
Витамин Ц        66 мг 82.5%
Витамин Е     16.5 мг 137%
Лутеин        33 мг /

Екстракт од брусница                                       
(Vaccinum macrocarpon)

30 мг /
1% антоцијани    
2% феноли    
1% проантоцијани    
Цинк    5.46 мг 54%

 *препорачано дневно внесување

Состојки: зеаксантин, желатин, Л-аскорбинска киселина, ДЛ-алфа токоферол ацетат, лутеин, екстракт од брусница, цинк бисглицинат, ретинол ацетат, рибофлавин, магнезиум стеарат, боја: железен оксид, титаниум оксид.

Употреба: се препорачува по една (1) капсула на ден, со многу течност.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се