PHARMAVITAL Магнезиум 250 мг, 150 таблети

Pharmavital Magnesium 250 mg magnezium
PHARMAVITAL Магнезиум 250 мг, 150 таблети
450,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
020915C
favorite_border

Опис на производот

Pharmavital Magnesium е додаток на исхраната.

  • Магнезиумот е есенцијален минерал кој придонесува за нормална функција на мускулите, за електролитен баланс и за нормална функција на нервниот систем
  • Дополнително магнезиумот придонесува за намалување на заморот и исцрпеноста

Пакување: 150 таблети.

Производител: PharmaVital GmbH Saime Geng Ring 14  D 53121 Bonn, Германија.

Содржина

Состав:

Една (1) таблета содржи:

                                 %ПДВ*

Магнезиум   250 мг   67%

*препорачано дневно внесување

Состојки: магнезиум оксид, средство за зголемување на волуменот: микрокристална целулоза, средство за зголемување на волуменот: сорбитол, средство за одвојување: магнизиумови соли на масни киселини и силициум диоксид.      

Употреба:

Се препорачува по една (1) таблета на ден, со многу течност.

Мерки на претпазливост: Препорачаната дневна доза не смее да се надминува. Додатоците на исхрана не се замена за разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот. Да се чува на места недостапни за мали деца.                                               

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се