PHARMAVITAL Мултивитамини и минерали од А-З + Q10, 30 кесички

Pharmavital Vitamin A-Z Multivitamins & Minerals + Q10 vitamini i minerali
PHARMAVITAL Мултивитамини и минерали од А-З + Q10, 30 кесички
450,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
051047C
favorite_border

Опис на производот

Комбинација која нуди оптимален опсег на основни витамини и минерали, збогатена со лутеин и коензим Q10 за одржување на добро здравје.

Pharmavital Vitamin A-Z директ кесичките ги помагаат нормалните метаболички процеси за производство на енергија, нормален транспорт на кислород, нормален транспорт на железо во организмот и намалување на заморот.
Придонесуваат за нормално функционирање на имунолошкиот систем и заштита на клетките од оксидативен стрес.

CoQ10 е соединение кое се чува во митохондриите на вашите клетки. Митохондриите се одговорни за производство на енергија. Тие исто така ги штитат клетките од оксидативно оштетување и бактерии или вируси кои предизвикуваат болести.
Со помош на лутеинот го зајакнуваат очниот вид, додека ниацинот, биотинот витаминот А и Ц  допринесуваат за здрав изглед на Вашата кожа, односно помагаат за нормална колагенска формација за здрава и сјајна коса, нокти и кожа.
Присуството на јод помага за нормално функционирање на штитната жлезда и нормално производство на тироидни хормони.
Специјалната урамнотежена група на нутриенти како калциум, витамин Д и К помагаат во зајакнување и одржување на нормални здрави коски.
 
Пакување: 30 директ кесички

Содржина

Состав во една кесичка:

Витамин Ц

80.0 мг

Витамин Б1

1.1 мг

Витамин Б2

1.4 мг

Витамин Б12

2.5 мкг

Витамин Б6

1.4 мг

Витамин А

800 мкг

Витамин Е

12.0 мг

Ниацин

16.0 мг

Биотин

50.0 мкг

Пантотенска киселина

6.0 мг

Фолна киселина

200 мкг

Витамин Д

5.0 мкг

Витамин К

75.0 мкг

Калциум

160 мг

Магнезиум

100 мг

Железо

14.0 mg

Цинк

10.0 мг

Бакар

1.0 мг

Селен

55.0 мг

Јод

150 мкг

Манган

2.0 мг

Молибден

50.0 мкг

Хром

40.0 мкг

Невен, екстракт од цвет

10 мг

  - од кој лутеин

0.5 мг

Q10

5.0 мг

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Употребa: една кесичка дневно, по оброк се растопува во уста.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се