PHARMAVITAL Неуро Б-вит, 60 капсули

PHARMAVITAL Неуро Б-вит, 60 капсули
662,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
053448C
favorite_border

Опис на производот

Neuro B-Vit капсулите на Pharmavital содржат балансиран комплекс на витамините Б1, Б6 и Б12.

  • Витамин Б1 придонесува за нормална функција на срцето

  • Витамин Б6 придонесува за нормална психолошка функција

  • Витамин Б12 придонесува за нормална функција на нервниот систем и за намалување на заморот и исцрпеноста.

Neuro B-Vit капсулите се наменети за состојби со недостиг или зголемени потреби од овие витамини.

Пакување: 60 капсули

Содржина

Состав: една капсула содржи:

    % ПДВ*
Витамин Б1 100 мг 9091
Витамин Б12 200 мкг 8000
Витамин Б6 200 мг 14286

*препорачано дневно внесување

Состојки: пиридоксин хидрохлорид, тиамин мононитрат, хидроксипропилметил целулоза (обвивка на капсулата), средство за зголемување на волуменот микрокристална целулоза, средство против стврднување (магнезиумови соли на масни киселини, силициум диоксид), цијанокобаламин.

Употреба: една (1) капсула на ден, со доволна количина на течност.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се