PHARMAVITAL Омега 3 масло 1000 мг + витамин Е, 100 капсули

PHARMAVITAL Омега 3 масло 1000 мг + витамин Е, 100 капсули
549,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Атрибути
Шифра
014944C
favorite_border

Опис на производот

  •  За нормална функција на срцето

Омега 3 капсулите содржат полинезаситени Омега 3 масни киселини, кои човечкиот организам не може да ги создава сам. Бидејки ретко кога се исполнува препорачаната доза на консумирање на риба од 2-3 пати во неделата, се препорачува употреба на додатоци на исхрана со полинезаситени масни киселини.

Дневното внесување од 250 мг EPA и DHA придонесуваат за нормална функција на срцето, витаминот Е дополнително придонесува во заштита на клетките од оксидативен стрес.

Пакување: 100 капсули

Содржина

Состав:

Една капсула содржи:

  • Омега 3 рибино масло мешавина со лососово масло 1000 мг       
  • Омега 3 масни киселини 300 мг             
  • EPA 180 мг                                         
  • DHA 120 мг                                   
  • Витамин Е 12 мг-ТЕ 96

Состојки: омега 3 рибино масло мешавина со лососово масло, обвивка на капсулата: желатин, овлажнувач: глицерол, витамин Е.

Употреба: 1-2 капсули на ден со многу течност.
Да не се надминува препорачаната дневна доза.
Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена на разновидна исхрана и за здрав начин на живот.

Производот не содржи: глутен и лактоза.
100% Halal производ.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се