PHARMAVITAL Ресвератрол со витамин Ц, 150 капсули

PHARMAVITAL Ресвератрол со витамин Ц, 150 капсули
1.285,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
028953C
favorite_border

Опис на производот

  • Антиоксидант
  • Придонесува за нормална функција на имуниот систем
  • Ресвератрол со витамин Ц капсулите на Фармавитал содржат 98% ресвератрол
  • Содржат и витамин Ц кој придонесува за нормална функција на имуниот систем

Пакување: 150 капсули

Содржина

Состав:
1 (една) капсула содржи:                                                    ПДВ*

Polygonum Cuspidatum екстракт
Ресвератрол 98%                                      100 мг                 / **
Витамин Ц                                                   80 мг               100%
*препорачано дневно внесување
** стандардизиран на минимум 24% флавогликозиди

Состојки: полнител- микрокристална целулоза, Polygonum Cuspidatum екстракт, обвивка на капсулата-желатин, боја-црвен железен оксид, титаниум оксид, аскорбинска киселина, средство за зголемување на волуменот-магнезиум стеарат.

Употреба: Препорачуваме 1 капсула на ден со доволна количина на течност. Капсулата не треба да се џвака.

Предупредување: Ако сте бремени, доите, земате лекови, планирате некоја медицинска интервенција или имате некој здравствен проблем консултирајте се со лекар пред употреба. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се