PHARMAVITAL Силимарин Форте капсули, 120 капсули

PHARMAVITAL Силимарин Форте капсули, 120 капсули
964,00 ден.
5
Просек: 5 (1 мислење)
Категорија
Бренд
Шифра
028731C
favorite_border

Опис на производот

Силимарин Форте - Екстракт од Млечен Трн.

Работата на црниот дроб е од суштинско значење за варење на храната и ослободување на токсините.

Силимарин капсулите се применуваат при нарушување на функцијата на црниот дроб кај следниве болести и состојби:

  • Хроничен хепатис Б и Ц (воспалителна болест на црниот дроб)
  • Оштетување на црниот дроб поради изложеност на алкохол
  • Цироза на црн дроб
  • Спречуваат липидна пероксидација, ги стабилизира мембраните, овозможуваат регенерација на хепатоцити, а особено поволно дејствува при вирусни  инфекции на хепарот

Пакување: 120 капсули 

Содржина

Состав: Една (1) капсула содржи: 

    %ПДВ*
Екстаркт од млечен трн 175 мг /
- од кој силимарин    140 мг  
Холин (VitaCholineТМ) 82.5 мг /

*препорачано дневно внесување

Состојки: холин битартарат (VitaCholineТМ), екстракт од млечен трн (Silybum marianum), обвивка на капсулата: желатин, средство за одвојување на магнезиумови соли од масни киселини, боја: титаниум диоксид. 

Употреба: се препорачува по една (1) капсула на ден со доволна количина на вода.

Предупредување: Да не се надминува препорачаната дневна доза.
Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена на разновидна исхрана и за здрав начин на живот.
Ако сте бремени, доите, земате лекови, планирате некоја медицинска интервенција или имате некој здравствен проблем консултирајте се со лекар пред употреба.
Ако дојде до појава на било каква несакана реакција веднаш прекинете со употреба на производот и консултирајте се со Вашиот лекар. 

Мислења на потрошувачи

TanjaD
5
по користење од само 10 дена, ехо наодот на црниот дроб покажа многу подобра слика
Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се