PHARMAVITAL Сода - Натриум хидроген карбонат + цинк 150 таблети

Pharmavital Soda tablets Sodium Hydrogen Carbonate + Zinc
PHARMAVITAL Сода - Натриум хидроген карбонат + цинк 150 таблети
335,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
026911C
favorite_border

Опис на производот

Pharmavital Soda - Sodium Hydrogen Carbonate + Zinc Се додаток на исхрана кој содржи натриум хидроген карбонат и цинк.
Цинкот е минерал кој придонесува за нормален ацидо-базен метаболизам.

Пакување: 150 таблети

Содржина

Состав:

Една (1) таблета содржи:                                  ПДВ*

  • Натриум хидроген карбонат   960 мг         /
  • Цинк                                            10 мг     100% 

*препорачано дневно внесување

Состојки: натриум хидроген карбонат, засладувач: сорбитол, цинк цитрат, средство против пенење: полиетилен гликол (PEG 6000). 

Употреба: Една (1) таблета на ден со доволна количина на течност. Таблетите не треба да се џвакаат.

Предупредување: Да не се надминува препорачаната дневна доза. 
Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена на разновидна исхрана и за здрав начин на живот. Да се чува на места недостапни за деца. 
Да се чува на суво место, на температура до од 5 до 25°С. 

 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се