PHARMAVITAL Витамин Д3 400 ИЕ, 120 таблети

PHARMAVITAL Витамин Д3 400 ИЕ, 120 таблети
386,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
034610C
favorite_border

Опис на производот

Витамин Д3 е додаток на исхраната кој:

  • Придонесува за одржување на нормална мускулна функција и одржување на нормални заби и коски
  • Придонесува за одржување на нормална функција на имуниот систем

Пакување: 120 таблети.

Производител: PharmaVital GmbH Saime Geng Ring 14 D 53121 Bonn, Германија.

Содржина

Состав:

Една (1) таблета содржи:

                                  ПДВ*
Витамин Д  10 мкг   200%
*препорачано дневно внесување

Состојки: средство за зголемување на волуменот: макрокристална целулоза, дикалциум фосфат, филм обложување: хидроксипропилметил целулоза, стабилизатор (изомалт, стеаринска киселина), боја, калциум карбонат, средства против стврднување (магнезиумови соли на масни киселини, силициум диоксид), холекалциферол.

Употреба: Се препорачува по една (1) таблета на ден со доволна количина на течност. Да не се надминува препорачаната дневна доза.

Предупредување: Ако сте бремени, доите, земате лекови, планирате некоја медицинска интервенција или имате некој здравствен проблем консултирајте се со лекар пред употреба. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена на разновидна исхрана и за здрав начин на живот. Ако дојде до појава на било каква несакана реакција веднаш прекинете со употреба на производот и консултирајте се со Вашиот лекар. Да се чува на суво место, на температура до 30°С. Да се чува на места недостапни за деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се