PHARMAVITAL Витамин Д3 400 ИЕ, 120 таблети

PHARMAVITAL Витамин Д3 400 ИЕ, 120 таблети
386,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
034610C
favorite_border

Опис на производот

  • Придонесува за одржување на нормална мускулна функција и одржување на нормални заби и коски
  • Придонесува за одржување на нормална функција на имуниот систем

Пакување: 120 таблети 

Содржина

Состав:

Една (1) таблета содржи:

                                  ПДВ*
Витамин Д  10 мкг   200%
*препорачано дневно внесување

Состојки: средство за зголемување на волуменот: макрокристална целулоза, дикалциум фосфат, филм обложување: хидроксипропилметил целулоза, хидроксипропил целулоза, талк, триглицериди со среден ланец, титаниум диоксид, средство против стврднување: магнезиумови соли на масни киселини, силициум диоксид, холекалциферол.

Употреба: Се препорачува по една (1) таблета на ден со доволна количина на течност. Да не се надминува препорачаната дневна доза.

Предупредување: Ако сте бремени, доите, земате лекови, планирате некоја медицинска интервенција или имате некој здравствен проблем консултирајте се со лекар пред употреба.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се