PHARMAVITAL А-З + Лутеин + Q10, 60 таблети

PHARMAVITAL А-З + Лутеин + Q10, 60 таблети
389,00 ден.
5
Просек: 5 (1 мислење)
Бренд
Атрибути
Шифра
019140C
favorite_border

Опис на производот

А-З Витамини + Лутеин + Q10

Биланс на 27 витамини, минерали и олигоелементи.

  • Енергија - Витамините Б1, Б2, Б6, Б12, железото и магнезиумот придонесуваат за обезбедување на енергија за нормален метаболизам
  • Имун систем - Витамините Ц, А, Б6, Б12, Д3, фолната киселина и железото придонесуваат за нормално функционирање на имуниот систем
  • Кожа - Витаминот А, биотинот и цинкот придонесуваат за одржување на нормална состојба на кожата
  • Замор - Витамините Б6, Б12, ниацинот, фолната киселина, пантотенската киселина и железото придонесуваат при намалување на заморот

Пакување: 60 таблети

Содржина

Состав:  

Една таблета содржи:

    ПДВ*
Витамин A  800 мкг-RE 100%
Витамин Б1   2.1 мг 190%
Витамин Б2   2.4 мг 171%
Витамин Б6    3 мг 214%
Витамин Б12     3 мкг 120%
Витамин Ц     20 мг 150%
Витамин Д3  5 мкг 100%
Витамин Е 12 мг-TЕ 100%
Витамин К1   30 мкг 40%
Биотин  150 мкг 300%
Фолна киселина     300 мкг 150%
Ниацин       18 мг-NE 113%
Пантотенска киселина  6 мг 100%
Калциум  200 мг 25%
Магнезиум      100 мг 27%
Фосфор    152 мг 22%
Железо   5 мг 36%
Јод     5 мг 67%
Калиум   80 мг  4%
Бакар    1 мг 100%
Лутеин      1 мг /
Манган  2 мг 100%
Хром   60 мкг 150%
Молибден  80 мкг 160%
Коензим Q10    5 мг /
Селен    30 мкг 55%
Цинк      5 мг 50%

 *препорачано дневно внесување                               ПДВ*

Состојки: дикалциум фосфат, средство за зголемување на волуменот: микрокристална целулоза, магнезиум оксид, калиум хлорид, витамин Ц, овлажнувач: моно и диглицериди на масни киселини, обвивка: хидрокси пропил метил целулоза, боја: титаниум диоксид, хидрокси пропил целулоза, стеаринска киселина, микрокристална целулоза, талк, боја: жолт железен оксид, боја: кармин црвена, натриум молибдат, ДЛ-алфа токоферол ацетат, цинк бисглицинат, никотинамид, железен фумарат, средство за нараснување: магнезиум стеарат, квасец од селен, манган бисглицинат, биотин, калциум пантотенат, хром хлорид, бакар бисглицинат, витамин А палмитат, коензим Q10, пиридоксин хидрохлорид, цијанокобаламин,  тиамин хидрохлорид, рибофлавин, лутеин, витамин К1, холекалциферол, фолна киселина, калиум јодит, силициум диоксид.
Производот не содржи глутен.

Употреба: се препорачува по една (1) таблета на ден со доволна количина на течност.

Да не се надминува препорачната дневна доза.
Додатоците на храна не треба да се користат како замена за разновидна исхрана.
Да се чува на места недостапни за деца.

Мислења на потрошувачи

TanjaD
5
.
Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се