PICO Б-комплекс сируп, 120 мл

PICO Б-комплекс сируп, 120 мл
480,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
029744C
favorite_border

Опис на производот

Сирупот Пико Б – комплекс е соодветен за спречување на замор и исцрпеност при секојдневната настава, стрес, корисен е за подобрување на помнењето и концентрацијата. Корисен за раст на телото, за време на пубертет, како и за време на терапија со антибиотици.

  • Производство на енергија

Витаминот Б1 е потребен за метаболизмот на јаглехидратите кои ги трошиме преку гликозата. Недостатокот на кој било од овие Б-витамини може да предизвика намалено производство на енергија, поспаност и замор.

  • Здрав нервен систем

Комплексот Б-витамини е суштински за здраво функционирање на нервниот систем. Недостатокот на кој било од овие Б-витамини може да предизвика чувство на стрес, неизвесност и депресија.

  • Добро варење

Комплексот Б-витамини е неопходен за добро варење. За добро варење од животна важност се витамините Б1, Б2, Б3 и Б6. Недостатокот на кој било од овие Б-витамини може да предизвика нарушено варење и недостаток на суштинските хранливи материи.

  • Здрава кожа, нокти и коса

Кожата, косата и ноктите се во постојан раст. За да обезбедиме нивно подобро здравје ние имаме потреба од Б-витамините. Недостатокот на кој било од овие Б-витамини може да предизвика: кожа со сив пигмент, обојување на кожата, брчки, акни на лицето, вцрвенување, паѓање и слабеење на косата и кршење на ноктите.

Пакување: 120 мл

Содржина

Состав: Б комплекс витамини (Б2, Б3, Б5, Б6 и Б12), инозитол, пантотенска киселина, фруктоза, арома, конзерванс: калиум сорбат, средство за регулирање на киселоста: лимонска киселина.

Дозирање:

0-1 година по препорака од педијатар

1-3 години – 1 x 5 мл/ден

4-6 години – 1 x 7,5 мл/ден

над 6 годин – 1 x 10 мл/ден

Предупредување: да не се пречекорува препорачаната дневна доза. Да се чува на ладно и суво место. Да се избегнува директна изложеност на топлина.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се