PICO Д3 + Омега капки, 15 мл

PICO Д3 + Омега капки, 15 мл
400,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
029741C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Диетален додаток со витамин Д, А, Е и ДХА (омега 3 масна киселина).

ДХА придонесува за:

 • одржување на нормалниот вид
 • одржување на нормално ниво на триглицериди во крвта
 • кај мајките придонесува за нормален развој на мозокот на фетусот и на доенчињата
 • нормален развиток на видот на доенчиња до 12-месечна возраст

Витаминот А придонесува за: 

 • нормална функција на имунолошкиот систем
 • за одржување на нормална кожа

Витаминот Е придонесува за:

 • заштита на клетките од оксидативен стрес

Витаминот Д е потребен за:

 • нормален раст и развој на коските кај децата
 • одржување на нормални коски
 • одржување на нормална мускулна функција
 • одржување на нормални заби

Пакување: 15 мл

Содржина

Состав: масло од алги со минимум 40% ДХА, витамин Е, витамин А, витамин Д3 и растително масло (сончоглед).

Употреба: 1 мл = 400 ИЕ (1 x 1 мл/ден = 20 капки/ден)

 • Деца од 6 месеци до 1 година – 9 капки (еднакво на 0,4 мл) два пати на ден
 • Деца над 1 година – 12 капки (еднакво на 0,5 мл) два пати на ден.

Капките можат да се ставаат директно во устата на децата или да се разредуваат во млеко или во други видови храна.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се