PICO Лакс сируп, 150 мл

PICO Лакс сируп, 150 мл
660,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
030296C
favorite_border

Опис на производот

Пико лакс сирупот е направен од сок од слива кој е силен антиоксиданс кој го штити организмот и го подобрува варењето на храната.

Додаток во исхраната кој содржи течни растителни влакна со сок од лактулоза и слива, што е корисно за промовирање на физиолошки функции на цревата во случаи на бавен транзит на цревата.

Пакување: 150 мл

Содржина

Состав: лактулоза, вода, пченкарни влакна, фруктоза, сок од сливи, арома и конзерванс: калиум сорбат.

Употреба: Сирупот се препорачува да се пие навечер или пред спиење, 1-2 супени лажици. 

Земете директно или растворено во вода или друга течност. Земете заедно со голема чаша вода.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се