PICO Мултивит капки, 12 мл

PICO Мултивит капки, 12 мл
360,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
029738C
favorite_border

Опис на производот

Пико Мултивит ги задоволува зголемените потреби на телото за витамини и го заменува нивното отсуство во исхраната. Капките се даваат кај деца во следните случаи:

  • Намален апетит
  • Зголемен замор кај децата од училишна возраст
  • Заостанат раст
  • Како додаток при лекување со антибиотици
  • Како витамински додаток, особено во зима и во пролет

Пакување: 12 мл

Содржина

Состав: Витамин А, витамин Б1, витамин Б2, витамин Б6, витамин Б12, витамин Д, витамин Е, витамин Б3, витамин Ц, флуор, калциум, биотин, вода, фруктоза, емулгатор, полисорбат, средство за регулирање на киселоста: лимонска киселина, конзерванси: калиум сорбат, натриум бензоат.

Дозирање:

0-1 година – 1 капка/кг/ден

1-3 години – 12 капки/ден

4-6 години – 15 капки/ден

Начин на употреба: капките може да се земаат како такви или да се промешаат со вода или друга течност.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се